ATPL Online Test

ATPL Online Kurs

ATPL Online Test

ATPL Online Test

Profesyonel ticari pilotluk kariyerine başlamak isteyen kişiler ister entegre uçuş eğitimi isterse de modüler uçuş eğitimi modelini seçmiş olsun bir dizi eğitim ve sınavlardan başlarıyla geçmek zorundadır. Infinitude Havacılık olarak, pilot lisansı alma hayallerine ulaşarak gökyüzünde yerini almak isteyen tüm pilot adaylarına bu süreçte en doğru bilgilendirmeyi yaparak eğitim süreçlerini en iyi şekilde tamamlamalarını hedeflemekteyiz.

  ATPL Online Test

Ticari pilotluk kariyerine giden süreçte pratik uçuş eğitimi yanısıra her modülde ilave teorik eğitim safhası da bulunmaktadır. Bu teorik eğitim aşamalarının tamamlanmasından sonra ilgili uçuş eğitim organizasyonunca pilot adayı teorik bilgi sınavına alınır. Bu teorik eğitim aşamalarından sadece ikisinde uçuş eğitim organizasyonunun yanısıra ilgili sivil havacılık otoritesince de yapılan sınavlara katılarak başarılı olunmalıdır.

Bu sınavların ilki uçuş eğitiminin ilk basamağı olan PPL eğitimi aşamasında bulunmaktadır. PPL eğitim aşamasında toplamda 9 teorik dersten eğitim alınmakta olup eğitimin tamamlanmasını müteakiben sivil havacılık otoritesince yayınlanan sınav takvimine göre sınavlara katılabilirsiniz.

Diğer sınav ise PPL eğitimini tamamlayarak PPL lisansını aldıktan sonra başlayabileceğiniz ATPL Teori eğitimi aşamasında bulunmaktadır. ATPL teorik eğitim aşaması 14 ATPL dersinden oluşmaktadır. ATPL teori eğitimini tamamladıktan sonra sivil havacılık otoritesince yayınlanan sınav takvimine göre sınavlara katılabilirsiniz.

ATPL Teori eğitim toplamda 650 saatlik bir teorik eğitim aşamasından oluşmakta olup eğitim alınan uçuş eğitim organizasyonunca sivil havacılık otoritesine onaylatılan eğitim programına göre bir bölümü uzaktan eğitim ile bir bölümü ise yüz yüze eğitim ile tamamlanır. ATPL online kurs aşamasının en fazla % 90 lık kısmı uzaktan eğitim şeklinde tamamlanabilir.

ATPL Teori eğitimi esnasında uluslararası havacılık kuralları, operasyonel usuller, uçak ağırlık ve denge hesaplaması, uçak performansı, uçuş planlama ve izleme, insan performansı, meteoroloji, genel ve aletli seyrüsefer usulleri, uçuş prensipleri ve telsiz usulleri gibi konularda detaylı bir eğitim alınır.

ATPL Teori

ATPL online eğitim aşamasında teorik bilgi dersleri ile birlikte ara kontrol sınavları ile de gelişim süreci sürekli takip edilir. Bu sınavlarda sorular ilgili derse ait atpl question bank – atpl soru bankasından seçilir. Bu şekilde yapılan atpl online test ile ilerleme durumunuzun kontrolü yanında ATPL Teori sınavlarına hazırlığınızda sağlanır.

Infinitude Havacılık olarak hazırlamış olduğumuz ve çok yakında hizmete başlayacak olan ATPL Online Hazırlık Sistemimizle bu aşamada da sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. ATPL Online sınav hazırlık sistemimiz içerisinde tüm ATPL 14 Ders için hazırladığımız ATPL eğitim videoları ve dokümanlarına erişim sağlayabilecek dilerseniz dokümanları online olarak okuyabileceksiniz.

ATPL Sınav Hazırlık sistemimiz içerisinde bulunan ATPL Online Test modülü sayesinde ATPL sınavlarına hazırlık seviyenizi en üst düzeye taşıyabileceksiniz. Söz konusu ATPL Online Test modülü geliştiricilerimiz tarafından oluşturulan ilave bir çok özelliği ile benzerlerinin arasından öne çıkmaktadır. ATPL sorularının açıklamaları, matematiksel sorular için detaylı çözüm videoları, atpl özetleri gibi daha bir çok kaynağa da ulaşabileceksiniz. ATPL derslerinin sorularını çözerken dilediğiniz gibi özel kategoriler oluşturabilecek sonrasında oluşturmuş olduğunuz soru kategorilerinden kendinizi dilediğiniz kadar test yapabileceksiniz.

Ayrıca Infinitude Havacılık tarafından size atanan eğitim danışmanınıza da sürekli olarak ulaşabilecek ve sorularınız veya anlamadığınız konularda destek alabileceksiniz. Amacımız sizlerin eksiksiz bir şekilde ATPL sınavlarına hazırlanabilmesidir.

ATPL Sınav Gereklilikleri Nelerdir?

ATPL Sınav Gereklilikleri

CPL eğitimini tamamlayarak CPL(A) lisansını alabilmek için ATPL(A Teori eğitiminin tamamlanması ve sivil havacılık otoritesince yapılan sınavlardan başarılı olunması gerekmektedir.

Sivil havacılık otoritesince yapılacak olan ATPL Teori sınavlarına katılabilmek için uçuş eğitim organizasyonunca verilen ATPL Teori eğitiminin uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim sürelerinin tamamlanması, ara kontrol ve eğitim modülü sonunda yapılan sınavlarda başarılı olunması gerekmektedir. Bu aşamaları tamamlayanlar için uçuş eğitim organizasyonu tarafından ATPL Teori eğitimi tamamlama ve sivil havacılık otoritelerince yapılacak ATPL sınavlarına girilebileceğine dair evrak düzenlenir. Bu aşamadan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ATPL sınav takvimine göre sınav başvurusu yapılarak sınavlara katılabilirsiniz.

ATPL Sınav Ücretleri Ne Kadar?

ATPL Sınav Ücretleri

ATPL sınav ücreti senelik olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ücret tarifesinden güncel olarak takip edilebilir. ATPL sınavlarında 14 ATPL dersi için ayrı ayrı sınava girileceğinden her bir ders için ayrı ücret yatırılması gerekmektedir. 2021 yılı için yayınlana ücret tarifesine göre bu ücret şu anda ders başına 60 TL olup 14 ders için toplamda 840 TL yapmaktadır. Herhangi bir dersten tekrar sınava girmeniz durumunda ders başına ilave 60 TL daha ödenmesi gerekecektir.

Infinitude Havacılık olarak Türkiye ve yurtdışında ATPL Teori eğitimlerimiz devam etmektedir. Avantajlı kayıt fırsatlarından faydalanmak ve ATPL Teori eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın