Doğru Uçuş Okulu seçimi nasıl yapılır?

Doğru Uçuş Okulu Seçimi

Doğru Uçuş Okulu seçimi nasıl yapılır?

Uçuş eğitimi almaya karar vermiş herkesin kafasına takılan en önemli sorunun bu olduğunu düşünmekteyiz. Bu sebeple konuyu elimizden geldiğince detaylı bir şekilde inceleyerek siz değerli pilot adayı arkadaşlarımızın hayallerine yürüyecekleri bu yolculukta doğru rehberlik etmek isteriz.

Uçuş okulu seçim aşamasına gelmiş tüm arkadaşlarımız elbette ki konuyu öncelikle kendi sosyal çevrelerinden başlayarak, sosyal medyada, forumlarda, okulların internet sayfalarında incelemektedirler. Hemen herkesin bu aşamada başına gelen durum ise incelemeye devam ettikçe kafalarının daha da karışıyor olmasıdır.

Bu konuda yapacağınız ilk adım, temel önceliklerinizi belirleyerek seçeneklerinizi kategorize etmektir. Genel olarak uçuş eğitimine başlamak isteyen pilot adayı arkadaşlarımızın temel kriterleri; uçuş eğitim kalitesi, uçuş eğitimi süresi, uçuş eğitimi maliyeti şeklindedir.

Burada kriterlerimizi belirledikten sonra ikinci basamakta kendi bireysel planlamamızda bu 3 kriteri ne şekilde önceliklendireceğimizi belirlemektir.

Infinitude Havacılık olarak uçuş eğitimine başlamaya karar vermiş ya da uçuş eğitiminin herhangi bir aşamasında doğru uçuş okulu seçmek isteyen pilot adayı arkadaşlarımıza tavsiyemiz uçuş eğitim kalitesi kriterinin her zaman en öncelikli kriter olarak belirlenmesidir.

Eğitimin süresi ise tüm pilot adayı arkadaşlarımızın merak ettiği bir kriterdir. Uçuş eğitim sürecinin içerisindeki çoğu kişinin öncelikli hedefi uçuş eğitimini bir an önce bitirerek ticari havayolu pilotluğu kariyerine başlayabilmektir. Bu durum bir noktada motivasyon kaynağı olsa da süre konusuna fazlasıyla odaklanılması asıl odak noktası olması gereken uçuş eğitim kalitesi konusunun gözden kaçmasına sebep olabilir.

Uçuş eğitimi maliyeti hesaplanırken de dikkat etmeniz gereken husus uçuş eğitim paketlerinin içeriklerinin iyi incelenmesidir. Satış stratejisi olarak bir takım maliyetlerden uçuş eğitim paketi satışı esnasında bahsetmeyen ancak eğitim sürecinde geri de dönülemeyecek noktada bilgilendirerek hesaplı almaya çalışırken daha pahalıya almanıza sebep olabilecek kurumlar maalesef mevcuttur.

Uçuş eğitim maliyetinin yanısıra uçuş eğitimi alınacak lokasyondaki konaklama ve yaşam giderleri, ulaşım maliyeti gibi ilave masraflarda mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Infinitude Havacılık, profesyonel pilotluk kariyeri planı yapan tüm pilot adaylarımıza, bizzat kendileri de uçuş eğitim süreçlerini yaşamış uçuş eğitim danışmanları vasıtasıyla, doğru uçuş okulu seçimi ve uçuş eğitim modülleri hakkında en doğru bilgiyi ulaştırmayı temel prensip olarak edinmiştir.

 

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın