Hakkımızda

Hakkımızda

Tüm dünyada havacılık sektörünün hızla büyümesi; ATPL lisansı alarak bu işten hayatını geçindirmeyi planlamış ticari pilot adayları kadar sadece PPL eğitimi alarak özel zevkleri için uçmak isteyen özel pilot adaylarını da sevindirmektedir. Havacılık sektörünün büyümesi yeni okullar, yeni sistemler, yeni ve bütüncül bakış açılarını beraberinde getirmektedir. 20 yıllık havacılık tecrübesi de dahil olmak üzere PPL ve ATPL eğitimlerini bizzat Avrupa’da EASA standartlarında almış ekip üyelerimiz çok önemli bilgilerini ve tecrübelerini paylaşmak, geçtikleri zorlu yolculuk konusunda pilot adaylarımızı bilgilendirmek üzere bir yola çıktılar. Infinitude Havacılık düşünce olarak böyle ortaya çıktı; tecrübe aktarımı.

Havacılık sektöründe birçok sektörde olduğu gibi hatta daha da fazla derecede TECRÜBE çok önemlidir; First officer(FO) olmaktan kaptanlığa giden yol şirketten şirkete değişse de aynı eğitimlerden geçildiği halde 4 yıldır, 5 yıldır, bazen daha da uzundur. Kaptan iyi demlenmiş çaydır, tecrübedir. Kaptana verilen değer tecrübeye verilen değerdir. Diğer birçok meslekte de üstadlar vardır ancak havacılık sektöründe tecrübeye verilen değerin daha fazla olması; işin nevisi olarak hataya yer olmamasındandır, çünkü pilot, uçaktaki mürettebat dahil bütün yolcuların hayatından sorumludur.

Bizzat kendileri geçtikleri yolları ilk kez geçiyormuşçasına hevesle ama demlenmiş bir tecrübeyle pilot adayı öğrencilerimize aktaracak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Pilotluk eğitiminde tecrübelerimizi aktarırken yapacağımız danışmanlıkta; ülkemizdeki ve Avrupa’daki okullarımızın, yapılacak planlamaların, her türlü uçuş sınav zamanlamalarının optimum düzeyde ve pilot adaylarımızın istek ve öncelikleri gözetilerek yapılacak olması temel hedefimizdir.

Avrupa’da EASA lisansı almak isteyen pilot adaylarına vizyoner bütüncül bir bakış açısıyla danışmanlık yapmak; alınması gereken sağlık raporlarının yerinin zamanının belirlenmesi, randevuların alınması, İngilizce ve teorik sınav planlaması, konaklama havaalanı transferi araç kiralama gibi ihtiyaçların önceden belirlenmesi ve planlanması gibi birçok hizmeti kapsar. Sürpriz yoktur, herşey önceden bellidir. Hem maddi olarak ortaya bir tablo koyarız, seçenekler sunarız, hem de her dakikası euro demek olan yurtdışı kalış süresi belli olur, olamayacaksa olamayacağını önceden söyleriz, gizli maliyetler yoktur. Uçuş okullarında önceden tahmin edilemeyecek ve bertaraf edilemeyecek küçücük de olsa herhangi bir sorunda muhatabınız Infinitude Havacılık’tır; danışmanınızdır. Çalıştığımız okulların ortakları, çalışanları şirketimizi bilirler ve bize güvenirler, bizler de çalıştığımız okullara mahcup olmamak adına işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışırız. O okullar da bilir ki bizim öğrencilerimizden yana sorun yaşamazlar. Biz bu işi iyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Misyonumuz

Misyonumuz; bütüncül veya modüler olarak EASA standartlarında bir eğitimi, optimum zaman/maliyet düzeyinde verebilmek, öncelikleri farklı olan pilot adaylarının, ihtiyaçlarına yönelik bir eğitim planlaması yapmaktır. Danışmanlığını yapmış olduğumuz pilot adaylarının, sürecin sonundaki memnuniyeti odak noktamızdır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz; Türkiye’de havacılık sektöründe görev almayı hedefleyen pilot adaylarının uçuş eğitimi kalitesini ileriye taşıyarak tercih edilen bir marka olmak, havacılık sektörüne nitelikli pilot yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

Kalite Politikamız

Bir uçuş eğitim okulunu değerlendirirken 3 ana unsur başı çekmektedir; eğitim maliyeti, eğitimin süresi ve eğitimin kalitesi. Bu 3 unsur birarada nadiren olmaktadır. Infinitude Havacılık olarak biz, optimum denge arayışında; en kaliteli, uygun maliyetli ve en kısa süreli eğitimi verebilecek okullar ile çalışıyoruz. Bazen süreler uzayabilir, bazen maliyetler artabilir ancak olmazsa olmazımız; kalite. EASA standartlarında Avrupa’da verdiğimiz eğitimler dışında Türkiye’de de çalıştığımız okullarda dikkat ettiğimiz en temel unsur kalite. Gerçekleştirdiğimiz okul ziyaretleri, okul sahibi, yöneticileri, eğitmenler ve ofis çalışanları ile kurduğumuz samimi ve açık iletişim sayesinde pilot adayı arkadaşlarımız ve uçuş okulu arasında iyi bir iletişim kaynağı olmak en büyük gurur kaynağımızıdır. Okullar konusundaki seçimlerimiz ve kalite arayışımız öğrenci alımlarımızı da kapsıyor. Öğrenci kabul aşamasında yaptığımız ön değerlendirmeler, ekip üyelerimizin yaptığı İngilizce yeterlilik sınavı gibi uygulamalar, bu işe gönül vermiş ancak yeterli hazırlık seviyesi olmayan adayların sonradan yaşayacağı ekstra maliyet ve zorlukların önüne geçerek bir anlamda sizleri korumaktadır. Nicelik değil nitelik önemlidir anlayışından yola çıkarak eğitime başlayacak pilot adaylarının hazır bulunuşluklarını değerlendirerek bir sonraki aşamaya taşımaktayız. Okulların, eğitimin ve adayların seçimindeki kalite arayışımız, vizyoner bakış açısıyla havacılık sektörüne sağlamayı hedeflediğimiz katkının göstergesidir.

 

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.