ICAO Level İngilizce sınavında ne gibi sorular soruluyor.

ICAO Level İngilizce sınavında sadece ingilizce bilgisimi ölçülüyor yoksa havacılık bilisi de test ediliyor mu?

ICAO Level İngilizce sınavında ne gibi sorular soruluyor.

ICAO Level İngilizce sınavı temel anlamda 3 bölümden oluşur. Ancak sınavın kapıdan girdiğiniz an ilk selamlaşmadan itibaren başladığını da unutmayınız.

İlk bölümde temel tanışma, neden pilot olmak istediniz, ilk uçuş deneyiminiz, uçuşta en zorlandığınız anlar tarzında sorular ile temel konuşma, anlama becerileri test edilir.

İkinci bölümde dinleme becerilerinizi test etmek amacıyla bir telsiz konuşması ve bir acil durum diyaloğu dinletilir. Telsiz konuşmasında verilen bazı bilgilerle ilgili (QNH, FL v.b.) bir kaç soru sorulur. Acil durum diyaloğu ile ilgili de acil durumun ne olduğu, pilotun nasıl karar verdiği, sizin bu karar hakkında fikrinizi belirtmenizi isteyen sorular sorulur. Bu sayede dinleme ve konuşma becerileriniz test edilir.

Üçüncü bölümde size havaclıkla ilgili gösterilen bir yada iki resmi tanımlamanız istenir. Bu tanımlama tam ve belirli bir düzen içerisinde yapılmalıdır. Bu resimlerdeki durumla ilgili fikriniz sorulur.

ICAO Level İngilizce sınavı ortalama 30 dakika sürmekte olup konuşma, dinleme, anlama, akıcılık, kelime ve dilbilgisi becerilerinizin yanında temel havacılık bilgilerinizde test edilmiş olur.

Infinitude Havacılık ICAO Level İngilizce sınav hazırlıklarında da pilot adayı arkadaşlarımızın yanındadır. Infinitude Havacılık çözüm ortağı, Avrupa’da birden çok ülkede sınav yapma yetkili, EASA onaylı English Centre ile birlikte online ICAO Level İngilizce Sınavı hazırlık paketlerini pilot adaylarının hizmetine sunmaktadır.

Infinitude Havacılık olarak Türkiye ve yurtdışında PPL eğitimlerimiz devam etmektedir. Avantajlı kayıt fırsatlarından faydalanmak ve PPL eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

#icao #icaoenglish #ppl #flighttraining #howtobeapilot #futurepilot #cadetpilot #traineepilot #pilotlife #pilot #airliners #dreamjob #pilotsofinstagram #flightschool #aviation #instaaviation#aviationlovers #infinitudeaviationü

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın