ICAO Level Ön Değerlendirme

ICAO(International Civil Aviation Organisation) uluslararası sivil havacılık örgütü; bütün uçuş eğitimleri için geçerli olan, olması gereken İngilizce seviyesini ve standartları belirleyen bir kuruluştur. Uçuş eğitimine başlayabilmek için ICAO İngilizce seviye testinden alınması gereken seviye 4’tür. Seviye 6 alınması durumunda pilotluk kariyeri boyunca sınava tekrar girilmesine gerek yoktur.

Infinitude Havacılık, profesyonel pilotluk kariyerine başlamaya karar vermiş ve bu noktada bizlerle iletişime geçen pilot adayı arkadaşlarımızı eğitim planlama ve kayıt kabul işlemleri öncesi deneyimli danışmanlarımız tarafından yapılan İngilizce yeterlilik testine tabi tutmaktadır. Bu test 5-7 dakika arasında süren bir telefon görüşmesinden ibaret olup bu mini testte danışman arkadaşlarımız tarafından havacılık bilgisinden ziyade ingilizce konuşma ve anlama becerileriniz değerlendirilmektedir. Bu ön değerlendirme neticesinde yeterli görülen arkadaşlarımız bir sonraki aşamaya taşınmaktadır.

Bu ön değerlendirme aşaması esasında bu sürece gönül vermiş ancak yeterli ingilizce seviyesine sahip olmayan pilot adayı arkadaşlarımızın hem eğitim süreçlerinde zorlanmamaları hem de ekstra maliyetlerle karşılaşmamaları için oluşturduğumuz bir tedbirdir. İngilizce seviyesi yeterli olduğu değerlendirilen pilot adaylarımıza kendilerine atanan danışman tarafından ICAO English Level Sınav hazırlık için gerekli dokümantasyon paylaşımı yapılacaktır. Ayrıca danışmanlarımız tarafından ICAO English Level Sınavı hakkında detaylı bilgilendirme içeren 1 saatlik sınav hazırlık kursu da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Infinitude Havacılık çözüm ortaklarından, Avrupa’da ICAO İnglizce seviye tespit sınavı yapma yetkisine sahip English Centre tarafından yapılacak İngilizce seviye tespit sınavına girilmesi ve gerekli minimum seviye 4’ün alınması gerekmektedir. English Centre ile olan anlaşmamız gereği sizler için opsiyonel paketler oluşturduk; kendilerini sınav için yeterli hisseden pilot adaylarımız standart pakette direkt olarak sınava katılabileceği gibi ekstra hazırlanmak isteyen pilot adaylarımız için de English Centre tarafından hazırlanmış 30 saatlik online ICAO Level hazırlık kursu, sınav öncesi 5 saat yüz yüze eğitim, akabinde sınav şeklinde 3 adımlık opsiyonel paketimiz bulunmaktadır.

Opsiyonel olarak sunduğumuz paket kesinlikle zorunlu olmayıp sizlerin eğitim sürecindeki hayatınızı kolaylaştırmaya yönelik teklifler olacaktır. Konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için ekibimizle temasa geçebilirsiniz.

 

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.