PIC Uçuş

Pilot In Command uçuşları – PIC Uçuş

Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) alındıktan sonra profesyonel ticari pilotluk eğitimine devam edecek pilot adaylarımızın uçuş beceri ve bilgilerini geliştirebilmeleri için Pilot In Command – PIC olarak uçuş yapmaları gerekmektedir. Bu uçuşlar genellikle yalnız uçuş olarak gerçekleştirilse de bazı uçuş okullarınca safety pilot ile uçuş zorunluluğu bulunmaktadır. Ticari pilot lisansı alabilmek için en az 100 saat PIC – Pilot In Command uçuşu yapmış olmanız gerekmektedir. Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) eğitimi esnasında yapılan uçuşlarınızın 10 saati PIC – Pilot In Command uçuş olarak kabul edildiği ve Gece Görerek Uçuş (Night VFR) eğitiminde de 1 saat PIC – Pilot In Command uçuş yapıldığından ticari pilot lisansı (CPL – Commercial Pilot License) alabilmek için minimum 89 saat PIC – Pilot In Command uçuşu yapmanız gerekmektedir.

Bu süreç hiç bir zaman bir an önce bitirilip geçilecek bir aşama olarak görülmemeli aksine her bir uçuş saati Hususi Pilot Lisansı eğitiminde aldığınız uçuş bilgi ve becerilerinize yenilerini ekleyeceğiniz bir fırsat olarak görülmelidir.

PIC Uçuş  neden gereklidir ?

Bu soru esasında uçuş eğitimindeki tüm modülleri ilgilendiren bir sorudur. Tek Motorlu Alet Eğitimine (Single Engine Instrument Rating) başlayabilmek için minimum 50 saat, Çok Motorlu Uçak ve Alet Eğitimine başlayabilmek için minimum 70 saat, Ticari Pilot Lisansı alabilmek için minimum 100 saat PIC – Pilot in Command uçuşu yapılmış olmalıdır. Tabiki bunun duşunda başka bir takım gereklilikler de vardır. Gerekliliklerle ilgili detaylı bilgiye Gereklilikler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Pilot In Command uçuşları (EASA-PIC) yapabilmek için ;

  • Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) sahibi olmak,
  • En az Medical Class II Sağlık raporu sahibi olmaktır.
  • Minimum ICAO Level 4 İngilizce seviyesine sahip olmaktır.

 

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.