PPL (A) Check Ride uçuşu nedir?

PPL (A) Check Ride uçuşu nedir?

PPL (A) Check Ride uçuşu nedir?

Check Ride uçuşu, uçuş eğitiminin tamamlanması sonrası ilgili lisansı almaya yeterli olup olmadığınızın ölçüldüğü, sivil havacılık otoritesince yetkilendirilen kontrol pilotu ile yapılan uçuştur.

PPL(A) Check Ride uçuşu 1,5 saat sürer. PPL(A) teorik ve pratik eğitiminin tamamlanmasından sonra eğitim sürecinin bitirildiğine dair gerekli bilgilendirme dokümanları eğitim alınan uçuş okulu tarafından ilgili sivil havacılık otoritesine online sistem üzerinden gönderilir. Bu işlemden sonra bazı uçuş okullarında okul tarafından bazılarında ise öğrenci tarafından sivil havacılık otoritesine check ride uçuşu randevu ve kontrol pilotu atama talebinde bulunulur.

Check Ride uçuşu, sivil havacılık otoritesince belirlenen tarih ve saatte, atanan kontrol pilotu tarafından gerçekleştirilir. Check Ride uçuşunun başarılı sonuçlanması ile kontrol pilotu tarafından sınav sonuç evrakı sivil havacılık otoritesine gönderilir ve lisans basım işlemleri başlatılır.

Infinitude Havacılık olarak Türkiye ve yurtdışında PPL eğitimlerimiz devam etmektedir. Avantajlı kayıt fırsatlarından faydalanmak ve PPL eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

#ppl #flighttraining #howtobeapilot #futurepilot #cadetpilot #traineepilot #pilotlife #pilot #airliners #dreamjob #pilotsofinstagram #flightschool #aviation #instaaviation#aviationlovers #infinitudeaviation

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın