PPL Lisansı Nasıl Alınır?

blank

PPL Lisansı Nasıl Alınır?

PPL eğitimi profesyonel ticari pilotluk kariyerine giden yolda ilk basamaktır. Bazen kolay bir aşama olarak görülse de esasında uçuşla ilgili temel bilgi ve becerileri kazanacağınız en önemli basamaktır. PPL eğitimi içeriği ve detayları hakkında bilgi sahibi olmak için PPL(A) Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Infinitude Havacılık ile PPL Lisansı Almak Çok Kolay ve Çok Hızlı

PPL Lisansı Nasıl Alınır?

  • Eğitim danışmanlarımızdan Private Pilot License – PPL eğitimi hakkında detaylı bilgi alın. Eğitim içeriği, süreci, alternatif eğitim paketleri ve fiyatlarını detaylı bir şekilde karşılaştırarak analiz edin.
  • ICAO Level ön değerlendirme testine girerek PPL eğitimine başlamak için yeterli İngilizce seviyesine sahip olup olmadığınızı öğrenin. İngilizce seviyenizin uçuş eğitimine başlamak için yeterli olup olmadığını hiç bir ücret ödemeden Infinitude Havacılık eğitim danışmanlarınca yapılacak ICAO Level Ön Değerlendirme testine girerek öğrenin. Bu aşamada İngilizce seviyesi yeterli görülmeyen pilot adayları İngilizce seviyelerini geliştirmeleri için yönlendirilmekte bir sonraki aşamaya devam ettirilmemektedir.
  • Infinitude Havacılık tarafından sunulan Türkiye ve Avrupa’da PPL eğitimi paket opsiyonlarını inceleyin. Eğitim paketlerinin artı eksi yönlerini analiz ederek sizin için en uygun eğitim paketini belirleyin. Size sunulan eğitim paket opsiyonlarını, eğitimin lokasyonu, eğitim süresi, eğitim ücreti ve benzeri kriterlerle filtreleyerek kendi önceliklerinize göre en avantajlı eğitim paketini belirleyerek ön rezervasyonu oluşturun.
  • PPL eğitimi kaydınızı yaptırın ve hemen Hususi Pilot Lisansı – PPL teorik eğitimine başlayın. PPL eğitimine başlayabilmeniz için Medical Class 2 sağlık muayenesine girilmesi gerekmektedir. Ayrıca PPL(A) eğitimi sürecinde yalnız uçuşa (solo flight) kadar ICAO Level İngilizce sınavına girerek minimum ICAO Level 4 sertifikasını almanız gerekmektedir.  PPL eğitimi kayıt işlemleri ile beraber Medical Class 2 sağlık muayenesi ve ICAO Level sınav randevularınız Infinitude Havacılık tarafından gerçekleştirilir.
  • Infinitude Havacılık öğrencilerine özel sunulan konaklama ve havaalanı transferi opsiyonlarını inceleyerek sizin için uygun olan opsiyonu belirleyin. Sunulan bu hizmet tamamen opsiyonel olup dilerseniz Airbnb ya da Booking gibi sitelerden kendi rezervasyonlarınızı da oluşturabilirsiniz.
  • Infinitude Havacılık öğrencilerine özel ÜCRETSİZ UÇUŞ HAZIRLIK EĞİTİMLERİNE katılın. Uçuş hazırlık eğitimi sayesinde daha uçuş eğitimine başlamadan önce VFR uçuş planlama, flight plan formlarının doldurulması ve gönderilmesi, uçak için ağırlık ve denge hesaplarının yapılarak ağırlık ve denge limitlerinin kontrolünün yapılması,  harita üzerinden rota çizimi, MOTAM, METAR, TAF verilerinin ne şekilde değerlendirileceği gibi konularda detaylı bilgi sahibi olacaksınız.
  • PPL(A) Pratik Uçuş Eğitimine başlayın.
  • PPL(A) Teori ve ICAO Level İngilizce Sınavlarını geçin.
  • Kontrol Uçuşunu tamamlayın.
  • PPL(A) Lisansını alın.

İşte bu kadar kolay.

Infinitude Havacılık olarak Türkiye ve yurtdışında PPL eğitimlerimiz devam etmektedir. Avantajlı kayıt fırsatlarından faydalanmak ve PPL eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın