PPL(A) Hususi Pilot Lisansı eğitiminde kaç saat uçuş yapılır?

PPL(A) eğitiminde kaç saat uçuş yapılır?

PPL(A) Hususi Pilot Lisansı eğitiminde kaç saat uçuş yapılır?

Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) eğitimi teorik ve pratik eğitim olarak iki aşamadan oluşmaktadır.

Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) eğitimi pratik eğitim aşamasında temel alet uçuş eğitimi hariç olmak üzere tamamı görerek uçuş kuralları (Visual Flights Rules-VFR) ile tek motorlu, maksimum kalkış ağırlığı 5.700 kg olan bir uçak ile gerçekleştirilecektir.

Hususi Pilot Lisansı (EASA-Private Pilot License-PPL(A)) eğitimi pratik eğitim aşaması 45 saat uçuşu kapsar ve bu uçuşların 10 saati yalnız/solo (Pilot In Command – PIC) uçuştur. PART-FCL’e göre pratik uçuş eğitiminin tamamı tek motorlu bir uçakla (Cesna150/152/172/182 /210 – DA20 /DA40- Tecnam – Aero AT3 – Viper) ya da 40 saati tek motorlu geri kalan 5 saati ise FNTP II Full Motion Uçuş Simülatörü ile gerçekleştirilebilir.

Infinitude Havacılık olarak Türkiye ve yurtdışında PPL eğitimlerimiz devam etmektedir. Avantajlı kayıt fırsatlarından faydalanmak ve PPL eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.infinitudeaviation.com/easa-ppl-egitimi/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın