PPL(A) uçuş eğitiminde bir günde en fazla kaç saat uçuş yapabilirim?

PPL(A) uçuş eğitiminde bir günde en fazla kaç saat uçuş yapabilirim?

PPL(A) uçuş eğitiminde bir günde en fazla kaç saat uçuş yapabilirim?

Bu en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. PPL (A) eğitiminde genellikle en fazla 4 saat uçuş planlanırken lisansınızı elinize aldıktan sonra 6 saat uçuş yapabilirsiniz.

Ancak uçuş okulları sivil havacılık otoritelerine eğitim manuellerini onaylatırken günlük uçuş saatlerinide bu manuellerde belirlerler. Bu eğitim manuelleri genel kapsamda PPL(A) eğitiminde verilmesi gereken uçuş eğitim konularını kapsasa da okul bazında bu konuların veriliş düzeni ve planlanan eğitim saatleri ufak farklılıklar gösterebilir. Kısacası “A” okulu günlük maksimum 3 saat olarak PPL(A) uçuş eğitimini planlarken, “B” okulu bunu 2 saat seviyesinde tutabilir.  Bütün bu planlamalar sivil havacılık otoritelerinin bizzat onayından geçer.

Infinitude Havacılık olarak Türkiye ve yurtdışında PPL eğitimlerimiz devam etmektedir. Avantajlı kayıt fırsatlarından faydalanmak ve PPL eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

#ppl #flighttraining #howtobeapilot #futurepilot #cadetpilot #traineepilot #pilotlife #pilot #airliners #dreamjob #pilotsofinstagram #flightschool #aviation #instaaviation#aviationlovers #infinitudeaviation

Infinitude Havacılık, Hayallerinize Giden Yolda Doğru Seçiminiz.

 

Detaylı Bilgi için iletişime geçiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın